Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:51

07:24 16:13

10:57 00:54

-1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr SSE 4 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
101% normy
pm 10
64% normy
Jutro 1°C -4°C
Niedziela 0°C -1°C

Najpiękniejsze plaże

Plaże w Bułgarii

Jednym z najbardziej rozwiniętych regionów Bułgarii jest wybrzeże Morza Czarnego z rozsianymi na nim mniejszymi i większymi kurortami. Ale poza słynnymi Złotymi Piaskami i Słonecznym Brzegiem Bułgaria ma do zaoferowania wiele innych ciekawych, mniejszych miasteczek, w których kojącego szumu fal nie zakłóca muzyka, dochodząca z dyskotek i klubów.

Zacznijmy jednak od tych najbardziej znanych kurortów.

Słoneczny Brzeg to raj dla miłośników dyskotek, imprez, nocnych klubów i stoisk pełnych świecidełek. Za linią plaży znajduje się linia barów, następnie klubów i na końcu hoteli.

Złote Piaski

Sozopol

Położony na południe od Burgas Sozopol, a przede wszystkim jego stara, zabytkowa część, to miejsce, które, podobnie jak stary Nesebyr, warto odwiedzić, by odpocząć od zatłoczonych plaż i nasycić wzrok widokiem wąskich uliczek, zawieszonych na klifach restauracji i pachnących starym drewnem zabudowań.

Reklama

Na południe od Słonecznego Brzegu znajduje się Nesebyr. To malownicze miasteczko zostało założone ponad 3 tys. lat temu przez Traków - wtedy funkcjonowało pod nazwą Mesambria.

Pomorie

W kolejnym nadmorskim miasteczku - Pomorie - słynącym głównie z Jeziora Pomorijskiego i jego słynnych błot o leczniczych właściwościach znajdziemy również winnicę, którą można zwiedzać.

Warna

Albena

Długa, licząca pięć kilometrów, piaszczysta plaża to szczególny atut tego młodego kurortu wakacyjnego.

Bałczik to miasteczko zbudowane na wapiennych skałach - dlatego też bywa nazywane Białym Miastem.

Primorsko

Sweti Konstantin

Wybrzeże Kiten


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama