Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:11

07:13 17:26

18:16 08:59

9°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 3°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr WSW 32 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
23% normy
pm 10
16% normy
Jutro 9°C 2°C
Niedziela 10°C 1°C

W jakich wydarzeniach warto wziąć udział odwiedzając Gdynię w tym roku?

Trójmiasto jest bez wątpienia warte bliższego poznania. Oferuje nie tylko możliwość spędzania czasu na plaży. W Gdyni można zobaczyć słynny Klif Orłowski, zwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej czy Centrum Nauki Experyment. Gdańsk oferuje turystom możliwość zwiedzenia Muzeum II wojny światowej oraz Europejskiego Centrum Solidarności. Z kolei Sopot kusi spacerem po słynnym molo. Oprócz zabytków Trójmiasto oferuje odwiedzającym także możliwość uczestnictwa w wielu ciekawych wydarzeniach.

Soundrive Festival, 16 - 17 sierpnia

Swoje miejsce na ziemi znajdą w Trójmieście fani muzyki alternatywnej. W najbliższy weekend w Gdańsku odbędzie się już ósma edycja Soundrive Festival. To specyficzny festiwal muzyczny, na którym nie pojawiają się gwiazdy wielkiego formatu. Muzycy występujący na scenie są mniej znani szerszej publiczności. Nie znaczy to jednak, że nie potrafią dostarczyć najwyższej klasy doznań muzycznych. Wręcz przeciwnie! Powoli rozwijające się wydarzenie może kandydować do jednego z największych festiwali muzyki alternatywnej w Trójmieście. Tegoroczna edycja to szansa na prezentację dla dwudziestu artystów.

Reklama

Przez dwa dni można posłuchać nie tylko ciekawej muzyki, ale zapoznać się z postindustrialnymi przestrzeniami miejskimi. Sceny znajdują się między innymi wewnątrz budynku dawnego stoczniowego Wydziału Elektrycznego czy na zewnątrz, na Ulicy Elektryków.

Na wydarzenie obowiązują bilety.

VERVA Street Racing, 24 - 25 sierpnia

Fani motoryzacji znajdą w Gdyni coś dla siebie. W weekend 24 - 25 sierpnia odbędzie się już po raz dziesiąty VERVA Street Racing. Jest to dwudniowe wydarzenie, które oferują uczestnikom możliwość obejrzenia rajdów samochodowych, wyścigów oraz niesamowitych pokazów nie tylko na ziemi, ale także w powietrzu.

Wydarzenie odbywa się nieprzerwanie od 2010 roku. Jubileuszowa edycja zachwyca ilością gości oraz atrakcjami, które będą mogli podziwiać fani motorsportu.  W tym roku uczestnicy VERVA Street Racing będą mieli okazje spotkać się z mistrzami kierownicy. Fani Formuły 1 na pewno ucieszą się, że gościem jest Robert Kubica, który w tym roku powrócił na tor. Kierowca Williams Racing pojawi się wraz z kolegą z zespołu - Georgem Russelem. Polak będzie miał okazje zaprezentować swoje umiejętności prowadząc bolidy zespołu ROKiT Williams Racing na specjalnie zbudowanym torze.

Pokazy samochodowe będzie można obejrzeć także na ulicach. Motoryzacyjne popisy, które zaprezentują kierowcy, to m.in. drift, stunt motocyklowy. Specjalnie przygotowana plaża da uczestnikom wydarzenia szansę doświadczenia jak wygląda jazda samochodem z rajdu Paryż - Dakar. Tegoroczna edycja to także pokazy akrobacji samolotowych oraz lotów na paralotni.

Na uczestników czekają także dodatkowe atrakcje takie jak strefa gastronomiczna czy Pit Party. Wydarzenie jest skierowane do całych rodzin, to właśnie dla nich przygotowana jest specjalna strefa rodzinna. Wieczory to nie koniec atrakcji. Obydwa dni wieńczą koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. Fani będą mogli posłuchać piosenek między innymi Sylwii Grzeszczak, Darii Zawiałow czy zespołu Luxtropeda.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Poznaj cały program wydarzenia

Helliad Fest, 23 - 24 sierpnia

W Gdyni odnajdą się także fani mocniejszych brzmień. W dniach 23 - 24 sierpnia odbędzie się pierwszy polsko - skandynawski festiwal metalowy Helliad Fest. Na dwóch scenach zlokalizowanych w parku w Kolibkach będzie można posłuchać death, black i doom metalu.

Wydarzenie, na wzór skandynawskich, skierowane jest do całych rodzin. Dla dzieci powstanie specjalna strefa animacyjna. Celem Helliad Festu jest pokazanie uczestnikom wysokiego poziomu polskiej sceny metalowej oraz prezentacja klasycznych brzmień z kolebki tego gatunku muzyki.

Na wydarzenie obowiązują bilety.

Artykuł powstał we współpracy z PKN ORLEN

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje