Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:15

04:14 20:58

12:38 01:01

9°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr W 6 km/h
17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
40% normy
pm 10
22% normy
Jutro 25°C 14°C
Niedziela 26°C 14°C

Najtańsze miasta Europy, które warto zobaczyć

Impreza w Kijowie w ramach Kiev Pass, zwiedzanie jednego z największych budynków świata w Bukareszcie za 36 zł, tradycyjny obiad w Belgradzie za 10 zł - podróżowanie po Europie może być tanie!

Zamiast dwutygodniowych wakacji w jednym miejscu, szybki City Break w każdy weekend? Jeśli tylko wybierzemy odpowiednio tanie miasta, możemy odwiedzić nawet pięć w cenie wyjazdy wakacyjnego. Podpowiadamy, gdzie wyskoczyć w weekend, by nie nadszarpnąć budżetu, a przy tym dobrze się bawić.

Bukareszt

Stolica Rumunii może nie jest najładniejszym miastem leżącym na terenie tego kraju, ale i tak warto ją zwiedzić, choćby po to, by zobaczyć jeden z największych budynków na świecie - imponujących rozmiarów parlament. Ceny w restauracjach są nieco niższe niż u nas, posiłek w średniej klasy miejscach można zjeść już za kilkanaście złotych. Noc w hostelu kosztuje ponad 50 zł. Z kolei za lot ze stolicy Polski do Bukaresztu zapłacimy koło 300 zł.

Reklama

Przybliżony koszt całkowity: 600 zł

Kijów

Ławra Kijowsko-Peczerska, Majdan, na którym czuć jeszcze ducha niedawnej rewolucji, pyszne jedzenie oraz doskonałe kluby - Kijów to miasto, w którym zakochacie się od razu. Polecamy wykupić Kiev Pass, który upoważnia do przejazdów metrem oraz jest naszym biletem wstępu do muzeów, galerii, parku zoologicznego, a nawet klubów nocnych. Dzięki karcie otrzymamy również zniżki w niektórych hotelach i restauracjach. Za dwie doby użytkowania zapłacimy 25€. Ceny w restauracjach są zaskakująco niskie, za tradycyjny ukraiński obiad zapłacimy ok. 10 zł, ramen kosztuje 15 zł, kawa - około 5 zł. Lot z Krakowa na przełomie sierpnia i września kosztuje koło 160 zł, z kolei nocleg w hostelu możemy znaleźć już za niecałe 40 zł!

Przybliżony koszt całkowity: ok. 500 zł

Sofia

Turyści jakoś nie kochają tego miasta. Jeśli zwiedzać Bułgarię, to raczej jej wschodnie wybrzeże, gdzie znajduje się sporo kurortów. Ale jeden weekend można poświęcić Sofii. Szczególnie spodoba się miłośnikom architektury socrealistycznej. Ponadto historia miasta sięga starożytności, dowód na to, w postaci pozostałości rzymskich zabudowań, można oglądać przy skrzyżowaniu dwóch linii metra. Może atrakcji turystycznych nie ma tam za wiele, jednak na pewno pozytywnie zaskoczy nas poziom restauracji, no i ceny. Za espresso zapłacimy 3 zł, obiad będzie nas kosztować koło 15 zł. Za nocleg w hostelu trzeba dać niecałe 50 zł. Niestety musimy liczyć się ze sporym kosztem za przelot - wyniesie nas około 500 zł.

Przybliżony koszt całkowity: 850 zł

Belgrad

Sama nazwa już świadczy o tym, że mamy do czynienia z pięknym miastem. Stolica Serbii zaskakuje Polaków, którzy kojarzą ją głównie z krwawym konfliktem. Owszem, znajdują się tam budynki, w których ku przestrodze pozostawiono dziury po kulach, jednak dziś miasto tętni życiem, zachwyca urokliwą starówką i zielonym otoczeniem. W tradycyjnej serbskiej kafanie obiad zjemy już za równowartość 10 zł, za piwo zapłacimy 6 zł. Nieco więcej kosztuje nocleg, za noc w kilkuosobowym pokoju w hostelu zapłacimy koło 70 zł. Niestety ciężko liczyć na tani przelot, dlatego lepiej wybrać się pociągiem. Koszt z Krakowa do Belgradu z przesiadką w Budapeszcie wynosi około 300 zł w dwie strony.

Przybliżony koszt całkowity: 650 zł

Kraków

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Kto powiedział, że na europejski City Break nie można wybrać się do Krakowa? Nie dość, że miasto jest piękne, to jeszcze odpadną nam koszty dalekich podróży. Stolica Małopolski przyciąga turystów przepiękną Starówką, żydowską dzielnicą Kazimierz i klimatycznymi knajpkami. Za obiad w restauracji musimy zapłacić koło 22 zł, kawa kosztuje 8 zł, a piwo 10 zł. Za nocleg w hostelu w pokoju wieloosobowym zapłacimy koło 50 zł. Niewiele za to wyniesie nas transport - bilet weekendowy w PKP kosztuje 81 zł.

Przybliżony koszt całkowity: 350 zł

Oczywiście koszty wyjazdów można znacznie obniżyć, śpiąc za darmo u couchsurferów lub stołując się w odpowiednikach naszych mlecznych barów. Można nawet pojechać autostopem, ale wtedy istnieje ryzyko, że weekend nico nam się przedłuży. Wszystko zależy od tego, ile mamy czasu i jak bardzo jesteśmy w stanie obniżyć swój komfort podróżowania. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama