Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:52

07:28 16:06

12:39 03:42

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr ESE 15 km/h
56
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
142% normy
pm 10
112% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Dubaj na Sylwestra i Nowy Rok. Najciekawsze atrakcje

Zegar nieuchronnie odlicza czas do końca 2020 roku! Tych, którzy zamierzają spędzić ostatnie chwile starego roku w Dubaju, z pewnością zainteresują informacje o atrakcjach, które czekają na nich w tym wyjątkowym mieście. Przedstawiamy również najciekawsze wydarzenia pierwszego kwartału 2021 roku.

Kończy się rok, który dla nas wszystkich był bardzo trudny. Większość z nas pożegna go z ulgą i nadzieją, że ten kolejny będzie dla nas łaskawszy. To już ostatnie chwile, by zaplanować hucznego Sylwestra i powitać Nowy Rok w wielkim stylu. Warto zrobić to w Dubaju, szczególnie że w tym roku dodatkową atrakcją będzie Dubajski Festiwal Zakupów, który zbiega się w czasie z obchodami Sylwestra. Na odwiedzających czekają kiermasze, koncerty i występy na żywo.

Kiermasze i pokazy latawców

W noc sylwestrową będzie można podziwiać magiczny pokaz Al Seef Sea Kite Show. Latawce, przypominające morskie stworzenia naturalnej wielkości, przekształcą dzielnicę Al Seef w niezwykły podwodny świat. Miłośnicy "Alicji w Krainie Czarów" powinni koniecznie odwiedzić kiermasz organizowany w ramach Dubajskiego Festiwalu Zakupów w Al Khawaneej. Znajdują się tam strefy rozrywki inspirowane słynną powieścią: władczyni Krainy Czarów Królowej Kier, Magiczny Labirynt, Obłąkana Herbatka, Mówiące Drzewo i Jezioro Życzeń, a także kino plenerowe i warsztaty rękodzieła.

Koncerty

Na miłośników muzyki arabskiej czekają trzy niesamowite koncerty na żywo. Znany na całym świecie prekursor arabskiej muzyki elektronicznej DJ Said Mrad wykona swoje największe przeboje na Dubai Opera’s New Year’s Eve 2021 Show. Tego samego wieczoru na scenie wystąpią również DJ Saif & Sound oraz Carrie Gibson’s Nuvo Soul Band. Muzyka będzie rozbrzmiewać w sali koncertowej Dubajskiej Opery. Na gości czeka również pyszna kolacja.

Fani muzyki rockowej także znajdą coś dla siebie. Legendarny amerykański zespół KISS, uhonorowany miejscem w Rock & Roll Hall of Fame, pożegna 2020 rok, grając koncert w hotelu Atlantis The Palm. Będzie to największy i najgłośniejszy koncert, jaki kiedykolwiek miał miejsce w Dubaju. Występ na żywo i pokaz pirotechniczny będą rejestrowane za pomocą 50 panoramicznych kamer. Koncert będzie również transmitowany online na żywo od godziny 21:00.

Dubajski Festiwal Zakupów

Święto zakupów rozpoczęło się 17 grudnia i potrwa do 30 stycznia 2021 roku. W trakcie festiwalu na klientów czeka 3,5 tys. punktów sprzedaży w centrach handlowych i sklepach na terenie całego miasta, a w nich szeroka gama atrakcyjnych ofert i zniżek.

Przy tej okazji warto również wspomnieć o trzydniowych superwyprzedażach, które odbędą się w nadchodzącym roku aż dwukrotnie. Znane międzynarodowe marki oraz lokalne sklepy w dubajskich centrach handlowych będą oferować zniżki nawet do 90 proc.

Dubai Food Festival

Z kolei 25 stycznia rozpoczyna się wydarzenie, które będzie gratką dla wszystkich miłośników turystyki kulinarnej - Dubai Food Festival. Potrwa on aż do 13 marca. Festiwal jest doskonałą okazją, by odkryć wyjątkową kuchnię regionu i bogactwo najróżniejszych restauracji znajdujących się w Dubaju. Podczas festiwalu będzie można spróbować smaków z różnych zakątków świata i wziąć udział w wielu atrakcjach.

Pokazy mody

W dniach od 4 do 20 marca 2021  będzie można obejrzeć niezwykły pokaz mody. Premiera kolekcji wiosna-lato została opracowana z myślą o największych markach międzynarodowych, ale również tych lokalnych. Zaprezentowane zostaną najnowsze trendy, które umocnią pozycję Dubaju jako światowego centrum mody.

 

Artykuł powstał we współpracy z Dubai Tourism

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje