Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:43

07:28 15:24

21:04 12:39

5°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr SE 24 km/h
68
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
191% normy
pm 10
150% normy
Jutro 8°C 0°C
Poniedziałek 4°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Co robić nocą na Śląsku?

W czasie urlopu wielu z nas szkoda tracić czas na sen. Chcemy maksymalnie wykorzystać każdą minutę wakacji. Także tę nocną. Na jakie atrakcje po zmroku możemy liczyć spędzając czas na Śląsku?


Choć śląskie miasta zwykle nie są kojarzone z metropoliami, które nigdy nie zasypiają, to w rejonie Chorzowa, Zabrza czy Katowic można znaleźć wiele nieszablonowych nocnych rozrywek. Które z nich są warte odwiedzenia?

Reklama

Muzyczne rozrywki

Katowickiego Spodka chyba specjalnie przedstawiać nie trzeba. Funkcjonująca od lat siedemdziesiątych XX wieku  hala widowiskowo-sportowa jest miejscem największych imprez muzycznych, sportowych i artystycznych w Polsce. To tu odbył się, dziś uznawany za ikoniczny, pierwszy koncert zespołu Metallica w Polsce; to w Spodku po raz ostatni publiczność mogła zobaczyć muzyków z Paktofoniki. W napiętym harmonogramie wydarzeń organizowanych w katowickiej hali każdy znajdzie coś dla siebie. Niebawem zagra tu Sylwia Grzeszczak, Beata Kozidrak, Bonnie Tyler czy Lady Punk! A to nie jedyne gwiazdy, które rozjaśnią katowickie noce.

Fani muzyki klubowej ściągają do Katowic, by pobawić się w klubie "Spiż". To miejsce przyciąga nie tylko popisami DJ-ów, ale i piwem, które produkowane jest w klubie. Właściciele deklarują, że trzymają się pięćsetletniej tradycji, manufakturowej produkcji trunku. W czasie tanecznych imprez, gasić pragnienie można Jasnym Pełnym, Miodowym, Mocnym Pszenicznym, Ciemnym czy Karmelowym.  Ciekawostką jest, że stworzona na potrzeby promocji piosenka reklamująca "Spiż" znalazła się na listach przebojów niektórych rozgłośni radiowych.

Nocna adrenalina bez limitu wieku

Zdecydowanie bardziej rodzinną, nocną rozrywką jest udział w cyklicznym wydarzeniu Legendia at Night. To wyjątkowa oferta przygotowana przez Legendię Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie. Ten największy tematyczny park rozrywki w Polsce (często uważany za atrakcję numer jeden na Śląsku) to nie tylko doskonała zabawa na nagradzanych w świecie rollecoasterach  (Lech Coaster od chwili, gdy otwarto go w 2017 roku, zdobywa kolejne wyróżnienia, a Bazyliszek to kolejka uznawana za rodziny hit 2018 roku), karuzelach czy multimedialnych urządzaniach w ciągu dnia. To również doskonałe miejsce, by pobawić się nocą!

Oprócz zabawy w standardowe dni otwarcia Legendii (w wakacyjnych miesiącach od wtorku do niedzieli), właściciele Legendii proponują również cykl Legendia at Night. Nocne przejażdżki na karuzelach, coasterach czy diabelskim młynie to zupełnie nowe doznania, które spodobają się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Po sukcesie zeszłorocznej edycji, w Legendii także i w tym roku zdecydowano się na cykl sześciu niesamowitych nocy w chorzowskim parku rozrywki. W sezonie 2018 odbywają się one  pod hasłem "Magia żywiołów".

- Legendia at Night to cykl wydarzeń, który już na stałe wpisał się w wakacyjny kalendarz Legendii. Wiemy, że jest nie tylko lubiany, ale też wyczekiwany, dlatego nie mogło go zabraknąć. W tym sezonie zapraszamy naszych gości, co dwa tygodnie na nocną zabawę w godzinach od 21:00 do północy. Każda z edycji będzie nie tylko okazją do przejażdżki Lech Coasterem, czy Diamond River pod osłoną nocy, ale także pozwoli na skorzystanie z dodatkowych atrakcji - mówi Izabela Kieliś, brand manager Legendii.

W zapierających dech wydarzeniach wziąć mogą wszyscy. Nie ma limitu wiekowego, więc śmiało można przyjść nawet z dziećmi w wieku szkolnym. Niesamowite oświetlenie, adrenalina i moc zabawy sprawią, że udział w wydarzeniu Legendia at Night zapadnie w pamięć jako najlepsza wakacyjna rozrywka.

Atrakcje dla ludzi o mocnych nerwach

Noc to także dobra pora na zwiedzanie starych zamczysk i kopalni. Co prawda, nie każdy ma na tyle mocne nerwy, by pod osłona ciemności wejść do takich miejsc, ale co, którzy lubią dreszczyk emocji na pewno nie pożałują. Nocne zwiedzanie z przewodnikiem oferuje na przykład Zamek Grodno.  Wejście na średniowieczną warownię przysparza niemało emocji. Kto wie, czy zza rogu nie wyłoni się biała dama lub innych duch właścicieli zamieszkujących przed laty tę budowlę? Okazjonalne zwiedzanie zamku z duchami ma w swojej ofercie także pałac w Tarnowicach Starych. Organizatorzy zapewniają, że zwiedzający nie będą się nudzić, a ich puls niejednokrotnie zdecydowanie przyspieszy. Gdy zapada zmrok, zwiedzić można także (w wybrane dni w roku) kopalnię Guido w Zabrzu. Co prawda, podziemna trasa wygląda nieomal identycznie bez względu na porę, ale świadomość tego, że wchodzimy tam w późnych godzinach sprawia, że podziwianie miejsca pracy górników zyskuje zupełnie inny wymiar.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama