Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:09

07:24 15:26

17:51 10:24

-4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -11°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr ESE 20 km/h
57
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
149% normy
pm 10
119% normy
Jutro 1°C 0°C
Piątek 6°C 4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

W środę burze i deszcz. Później słońce i wysokie temperatury

IMGW ostrzega przed silnym deszczem i burzami w środę w woj. opolskim i na północnym wschodzie Polski. Od czwartku w całym kraju będzie ciepło i bardzo ciepło z częściowym zachmurzeniem.

Środa, 21 sierpnia

IMGW wydał w środę ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami. Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują w woj. opolskim oraz zachodnich powiatach woj. dolnośląskiego. Alert pierwszego stopnia dotyczy województw północno-wschodnich.

Reklama

Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują w woj. opolskim oraz zachodnich powiatach woj. dolnośląskiego. Na tych obszarach należy spodziewać się opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów wynosi od 45 mm do 60 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru o prędkości dochodzącej do 70 km/h.

Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Alert pierwszego stopnia obowiązuje we wschodniej połowie woj. warmińsko-mazurskiego, woj. podlaskim, mazowieckim oraz wschodnich powiatach woj. świętokrzyskiego. Na tych obszarach mogą wystąpić opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym: miejscami od 30 mm do 50 mm. W trakcie opadów deszczu możliwe są burze z porywami wiatru o prędkości dochodzącej do 65 km/h.

Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 19 stopni w Białymstoku i Olsztynie do 26 stopni w Lublinie i Rzeszowie.

Czwartek, 22 sierpnia

W czwartek w całym kraju ma być słonecznie z częściowym zachmurzeniem. Temperatura  w Kielcach, Katowicach, Krakowie oraz Gdańsku i Białymstoku wyniesie od 22 stopni. Nieco cieplej, bo 23-24 stopnie będzie w centralnej części Polski, do 25-26 stopni w Zielonej Górze i Szczecinie.

Piątek, 23 sierpnia

W piątek dalej będzie słonecznie z częściowym zachmurzeniem, natomiast temperatura wzrośnie. Najchłodniej, bo 24 stopnie będzie we wschodniej, południowo-wschodniej i południowej części kraju, a najcieplej - nawet 28 stopni - w Szczecinie.

Sobota będzie wciąż ciepła i bezchmurna. 


INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama