Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:41

07:15 17:24

18:37 10:11

7°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 1°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr W 32 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
18% normy
Jutro 10°C 1°C
Poniedziałek 12°C 3°C

Prognoza pogody. Przelotne opady. Na Pomorzu możliwe burze

W poniedziałek od zachodu do Polski będzie wchodził chłodny front, który do końca dnia obejmie większą część kraju. Na Pomorzu możliwe są burze – powiedział synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek.​

W poniedziałek pogodny wyż z suchym powietrzem będzie opuszczał Polskę. Od zachodu do kraju jego miejsce zajmie chłodny front niosący ze sobą chmury i opady deszczu.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

- Jeżeli chodzi o poniedziałek, to do zachodu słońca pogoda będzie się zmieniać przede wszystkim w zachodniej połowie kraju i na Pomorzu. Tam spodziewamy się większego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. Na pozostałym obszarze będzie jeszcze sucho i słonecznie, zwłaszcza na ścianie wschodniej. Temperatury maksymalne w ciągu dnia nie ulegną zbyt wielkim zmianom i tak jak w niedzielę najchłodniej będzie w rejonach podgórskich Karpat - 9 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze kraju termometry wskażą na ogół między 11 a 14 stopniami. Na Pomorzu i Wybrzeżu należy liczyć się z porywistym wiatrem, który może dochodzić do 55 km/h - powiedział Ogórek.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

W nocy z poniedziałku chłodny front będzie przesuwał się z zachodu na wschód kraju, niosąc ze sobą przelotne opady deszczu i umiarkowany, chwilami porywisty wiatr. Meteorolodzy nie wykluczają, że na Pomorzu wystąpią burze.

Na krańcach wschodnich nadal będzie pogodnie, z temperaturą do minus jednego, a przy gruncie do minus czterech stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze w nocy temperatura spadnie od około 5 stopni w centrum przez 6 stopni na zachodzie do 8-9 stopni na Wybrzeżu. 

Reklama

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL