Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:27

4:15 21:00

11:080:54

20°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 19°C
 • Ciśnienie 1018 hPa
 • Wiatr N 9 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
92% normy
pm 10
60% normy
Jutro 28°C 17°C
Czwartek 31°C 12°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda na czwartek i piątek. Może popadać

Jak informuje IMGW, Europa południowo-wschodnia, Skandynawia i Wielka Brytania znajdą się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem układów wyżowych. Polska będzie w obszarze wyżu rozciągającego się od zachodniej Europy przez Polskę ku północno-zachodniej Rosji, w polarnomorskiej masie powietrza: na północnym zachodzie kraju chłodniejszej i wilgotnej, na południowym wschodzie nieco cieplejszej i suchej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosło.          

Reklama

W czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane, na północnym zachodzie wzrastające do dużego i przelotne opady deszczu oraz burze; opady do 20 mm. Temp. maks. od 21 do 22 st. na Wybrzeżu, 25 st. na Nizinie Szczecińskiej, od 29 do 30 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 75 km/h, na południowym wschodzie z kierunków południowych, na pozostałym obszarze z zachodnich.           

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, od wschodniego Pomorza i Warmii po Dolny i Górny Śląsk zanikające przelotne opady deszczu i burze; opady 15 mm. Temp. min. od 14 do 17 st. Wiatr słaby, w czasie burz w porywach do 60 km/h, zmienny.           

W piątek w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, w drugiej części dnia na południu miejscami burze; opady do 20 mm, od Górnego Śląska po Lubelszczyznę i Podkarpacie lokalnie do 30 mm. Temp. maks. od 20 do 22 st. na Wybrzeżu, od 23 do 26 st. na krańcach północnych, do 30 st. na południowym wschodzie. Wiatr na południowym wschodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, północno-zachodni, w rejonach burz w porywach do 75 km/h.           

W Warszawie w czwartek pogodnie. Temp. maks. 29 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. 16 st. Wiatr słaby, zmienny. W piątek w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrost zachmurzenia i przelotne opady deszczu. Temp. maks. 27 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych. 

Dowiedz się więcej na temat: Może popadać

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy