Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:34

06:20 18:37

19:12 06:24

11°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr WNW 15 km/h
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
48% normy
pm 10
34% normy
Jutro 13°C 7°C
Czwartek 16°C 10°C

Pogoda na czwartek i piątek. Może popadać

Jak informuje IMGW, Europa południowo-wschodnia, Skandynawia i Wielka Brytania znajdą się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem układów wyżowych. Polska będzie w obszarze wyżu rozciągającego się od zachodniej Europy przez Polskę ku północno-zachodniej Rosji, w polarnomorskiej masie powietrza: na północnym zachodzie kraju chłodniejszej i wilgotnej, na południowym wschodzie nieco cieplejszej i suchej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosło.          

W czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane, na północnym zachodzie wzrastające do dużego i przelotne opady deszczu oraz burze; opady do 20 mm. Temp. maks. od 21 do 22 st. na Wybrzeżu, 25 st. na Nizinie Szczecińskiej, od 29 do 30 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 75 km/h, na południowym wschodzie z kierunków południowych, na pozostałym obszarze z zachodnich.           

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, od wschodniego Pomorza i Warmii po Dolny i Górny Śląsk zanikające przelotne opady deszczu i burze; opady 15 mm. Temp. min. od 14 do 17 st. Wiatr słaby, w czasie burz w porywach do 60 km/h, zmienny.           

W piątek w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, w drugiej części dnia na południu miejscami burze; opady do 20 mm, od Górnego Śląska po Lubelszczyznę i Podkarpacie lokalnie do 30 mm. Temp. maks. od 20 do 22 st. na Wybrzeżu, od 23 do 26 st. na krańcach północnych, do 30 st. na południowym wschodzie. Wiatr na południowym wschodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, północno-zachodni, w rejonach burz w porywach do 75 km/h.           

W Warszawie w czwartek pogodnie. Temp. maks. 29 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. 16 st. Wiatr słaby, zmienny. W piątek w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrost zachmurzenia i przelotne opady deszczu. Temp. maks. 27 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych. 

Reklama

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Może popadać

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje