Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:49

06:20 18:37

19:12 06:24

9°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 6°C
  • Ciśnienie 1023 hPa
  • Wiatr NNW 20 km/h
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
48% normy
pm 10
35% normy
Jutro 14°C 6°C
Czwartek 16°C 10°C

IMGW ostrzega: Silny wiatr nad Polską!

Od wczoraj, w związku z silnym wiatrem na Śląsku, Podlasiu, Lubelszczyźnie i w woj. warmińsko-mazurskim bez prądu było ok. 3 850 mieszkańców. Wichury uszkodziły 25 budynków i 34 samochody. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. W wielu województwach obowiązuje alert meteorologiczny.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi wiatrami. Szczególnie uważać powinni mieszkańcy województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz części zachodniej strefy brzegowej. Tam do 1 kwietnia do godz. 18.00 obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne 1 stopnia. 

Na terenach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i łódzkiego ogłoszono ostrzeżenie meteorologiczne 2 stopnia.

Pozrywane dachy. Tysiące ludzi bez prądu

Wiejące od wczoraj silne wiatry są powodem licznych awarii i uszkodzeń w całej Polsce. Na Śląsku, Podlasiu, Lubelszczyźnie i w woj. warmińsko-mazurskim z powodu awarii energetycznych bez prądu było ok. 3 850 mieszkańców. Na terenie budowy hotelu we Wrocławiu zawaliła się ściana. Spadła na zamknięty budynek magazynu Poczty Polskiej.

W miejscowości Osice w woj. pomorskim silny wiatr spowodował zawalenie się ściany w domu, w którym mieszkały 4 rodziny. Ewakuowano 4 osoby.

Reklama

W województwie opolskim, oprócz uszkodzeń dwóch dachów, wystąpiły utrudnienia komunikacyjne na drogach lokalnych i wojewódzkich (DW-458 w Lewinie Brzeskim, DW-409 w Łowkowicach).

W rejonach podgórskich i Sudetach synoptycy przewidują opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. W Karpatach - opady śniegu. Wysoko w Karpatach i Sudetach porywy wiatru osiągną prędkość do 120 km/h.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL