Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:49

4:15 21:00

11:080:54

20°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 19°C
 • Ciśnienie 1018 hPa
 • Wiatr N 9 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
92% normy
pm 10
60% normy
Jutro 28°C 17°C
Czwartek 31°C 12°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

IMGW ostrzega: Silny wiatr nad Polską!

Od wczoraj, w związku z silnym wiatrem na Śląsku, Podlasiu, Lubelszczyźnie i w woj. warmińsko-mazurskim bez prądu było ok. 3 850 mieszkańców. Wichury uszkodziły 25 budynków i 34 samochody. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. W wielu województwach obowiązuje alert meteorologiczny.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi wiatrami. Szczególnie uważać powinni mieszkańcy województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz części zachodniej strefy brzegowej. Tam do 1 kwietnia do godz. 18.00 obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne 1 stopnia. 

Reklama

Na terenach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i łódzkiego ogłoszono ostrzeżenie meteorologiczne 2 stopnia.

Pozrywane dachy. Tysiące ludzi bez prądu

Wiejące od wczoraj silne wiatry są powodem licznych awarii i uszkodzeń w całej Polsce. Na Śląsku, Podlasiu, Lubelszczyźnie i w woj. warmińsko-mazurskim z powodu awarii energetycznych bez prądu było ok. 3 850 mieszkańców. Na terenie budowy hotelu we Wrocławiu zawaliła się ściana. Spadła na zamknięty budynek magazynu Poczty Polskiej.

W miejscowości Osice w woj. pomorskim silny wiatr spowodował zawalenie się ściany w domu, w którym mieszkały 4 rodziny. Ewakuowano 4 osoby.

W województwie opolskim, oprócz uszkodzeń dwóch dachów, wystąpiły utrudnienia komunikacyjne na drogach lokalnych i wojewódzkich (DW-458 w Lewinie Brzeskim, DW-409 w Łowkowicach).

W rejonach podgórskich i Sudetach synoptycy przewidują opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. W Karpatach - opady śniegu. Wysoko w Karpatach i Sudetach porywy wiatru osiągną prędkość do 120 km/h.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy