Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:36

07:08 17:33

17:33 05:22

10°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr SSE 9 km/h
44
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
105% normy
pm 10
81% normy
Jutro 18°C 12°C
Czwartek 18°C 7°C

Zakopane: Kiedy zjedziemy na nartach z Gubałówki?

Nadal nie wiadomo, czy i kiedy zostanie uruchomiona trasa narciarska na Gubałówce. Chodzi o legendarną i najstarszą w Zakopanem nartostradę biegnącą wzdłuż trasy kolejki na Gubałówkę.

Na skutek konfliktu pomiędzy Polskimi Kolejami Linowymi a rodziną Byrcynów trasa ta jest zamknięta od niemal dziewięciu lat. Pod koniec ubiegłego roku Bożena Gąsienica Byrcyn zadeklarowała, że zostanie ona uruchomiona niebawem, a pod koniec tygodnia pojawiła się informacja, że górale przedstawili PKL-owi propozycję umowy dzierżawy ich terenów, po których biegnie trasa narciarska.

Piotr Bąk, starosta tatrzański, przypomniał w rozmowie z Radiem Kraków, że trasa narciarska na Gubałówce to symbol, który zna cała Polska. Zwracał jednak uwagę, że powinna zostać zmodernizowana i dostosowana do współczesnych wymagań.

Reklama

Zdaniem starosty, na Gubałówce można stworzyć wiele tras narciarskich. Piotr Bąk dodaje, że jeśli Zakopane chce nadążyć za Białką Tatrzańską, to musi tworzyć właśnie rodzinne ośrodki narciarskie, których w samej stolicy Tatr jest obecnie niewiele. Tymczasem w Białce Tatrzańskiej jest aż 17 tras linowych.

Wprawni narciarze mogą uprawiać narciarstwo skiturowe, ale to tylko za zgodą Tatrzańskiego Parku Narodowego. Umożliwia ono poruszanie się na nartach wzdłuż prawie wszystkich letnich szlaków turystycznych. I z roku na rok widać coraz większą liczbę osób, które interesują się właśnie tą formą narciarstwa.

Tu popularny jest rejon Kasprowego Wierchu, ale i np. tatrzańskich dolin: Małej Łąki czy Chochołowskiej.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje