Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:46

6:58 15:43

13:3023:39

2°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna -2°C
 • Ciśnienie 1041 hPa
 • Wiatr E 15 km/h
 • Dla biegaczy
  5
  Dość dobre

  Dość dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

56
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
144% normy
pm 10
113% normy
Jutro 3°C -5°C
Niedziela 3°C 0°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Weekend na nartach. Przewodnik po stacjach narciarskich

Dla tych którzy w najbliższy weekend wolą zaplanować szusowanie na nartach od biegania w nerwowej atmosferze po centrach handlowych, przygotowaliśmy krótki przewodnik po czynnych stacjach narciarskich. Zima w ostatnich latach już przyzwyczaiła narciarzy do leniwego i opóźnionego startu. Taka sytuacja spowodowała jednak pozytywną reakcję właścicieli ośrodków, którzy - nie czekając na naturalny opad - ostro wzięli się do śnieżenia.

Niektóre ośrodki ruszyły już w zeszły weekend, jednak poważne rozpoczęcie sezonu zapowiada się na jutro i niedzielę.

Beskid Sądecki

Reklama

Na Jaworzynie Krynickiej (więcej informacji) w sobotę rusza jedynie trasa nr 3 z wyciągiem orczykowym, oraz tzw. żółwik do nauki jazdy. Niestety warunki w dolnej części głównej trasy z gondoli nie pozwalają na otwarcie całej trasy.

Ciekawiej zapowiada się otwarcie sezonu w Wierchomli (stacja Dwie Doliny - więcej informacji). Włodarze ośrodka przygotowali promocję - 50% w dniu otwarcia na karnety czasowe dla wszystkich w czapce Świętego Mikołaja. Jednak co najważniejsze w weekend czynny będzie wyciąg krzesełkowy Wierchomla I i szkoleniowa Stonoga w godzinach od 9:00 do 17:00.

Ośrodek Azoty w krynickich Słotwinach (więcej informacji) uruchomił już kolej krzesełkową. Właściciele zachwalają dobrze przygotowane stoki i zapraszają od piątku do niedzieli w godzinach 8.00 - 15.00.

Podhale

Na Podhalu prym wiedzie Białka Tatrzańska (więcej informacji), która sezon rozpoczęła już w zeszłym tygodniu. Od dzisiaj ruszają kolejne trasy i wygląda na to, że już tradycyjnie to najlepiej przygotowany na okoliczność spóźniającej się zimy ośrodek w Polsce.

Równie pewny na początku sezonu ośrodek Czorsztyn Ski w Kluszkowcach (więcej informacji) zaprasza na jazdę krzesełkiem "B". 

W Zakopanem w sobotę rusza krzesło na Szymoszkowej (więcej informacji) oraz w Małym Cichym (więcej informacji)  i orczyki na Nosalu.  

Beskid Śląski i Żywiecki

W Korbielowie planowany start poczwórnego krzesełka Korbielów - Solisko (więcej informacji) jest już na dzisiaj po południu, a poważne jeżdżenie zacznie się z pewnością od soboty. Dodatkowym smaczkiem jest informacja z wczoraj o planowanym przejęciu ośrodka przez słowacki TMR. Słowacy jak widać dobrze poczuli się w tym rejonie i postanowili pójść za ciosem po inwestycjach w Szczyrku.     

W Szczyrku czynny jest wyciąg na Białym Krzyżu, który jako pierwszy w kraju rozpoczął tegoroczny sezon.  W Wiśle w stacji Soszów (więcej informacji) czynne jest krzesełko oraz trasa nr 1.

Sudety

W Zieleńcu (więcej informacji) od soboty zapowiadane jest poważne otwarcie sezonu. Włodarze ośrodka przewidują uruchomienie między innymi kanapy 6 osobowej Winterpol i 4 osobowej Gryglówka, które czynne będę w godzinach 9:00-22:00.

W Szklarskiej Porębie w ośrodku Skiarena Szrenica (więcej informacji) czynne jest dolne krzesełko można jeździć nartostradą Puchatek. Pozostałe trasy wciąż są w trakcie naśnieżania.

Słowacja i Czechy

Coraz częściej polscy narciarze wybierają ośrodki w Czechach i na Słowacji. Trudno się temu dziwić zwłaszcza na początku sezonu gdyż znacznie lepiej rozwinięta infrastruktura do naśnieżania pozwala znacznie skuteczniej zabezpieczyć się przed bezśnieżnym grudniem. Na Chopoku w sobotę otwarta będzie już nie tylko część północna ale i południowa. Dodatkowo dla chętnych kupujących karnety po południowej stronie szykowana jest super promocja. Tego dnia karnet po tek stronie góry będzie kosztował zaledwie 5 euro.  Huczne otwarcie sezonu szykuje się również w czeskim Szpindlerowym Młynie. Pierwszym szusom na sniegu mają towarzyszyć liczne imprezy i konkursy. 

W nowym serwisie pogodowym dla narciarzy , przygotowanym przez  Interię , znajdziecie  ponad 1000 ośrodków narciarskich z całej Europy i Polski.  Możecie sprawdzić dane  o warunkach śniegowych, aktualnej prognozie pogody, prognozie na najbliższe 5 dni. Każdy ośrodek podzielony jest na górną i dolną część ,dzięki czemu dane są bardziej precyzyjne.   W serwisie  możecie również sprawdzić jakie wyciągi i trasy narciarskie znajdują się w danym ośrodku i które z nich są czynne .  Dane aktualizowane są co godzinę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL