Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:05

06:20 18:37

19:12 06:24

9°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 5°C
  • Ciśnienie 1023 hPa
  • Wiatr NNW 20 km/h
14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
34% normy
pm 10
24% normy
Jutro 13°C 6°C
Czwartek 16°C 10°C

Prognoza pogody na najbliższe dni

Najbliższe dni upłyną pod znakiem pochmurnej aury. W środę rozpogodzenia możliwe tylko na południu, a w czwartek w całej Polsce będzie szaro. Jutro prognozujemy opady śniegu - poprószy na wschodzie i południu. Na termometrach dodatnie temperatury - od 1 do 5 stopni Celsjusza.

W pasie od Półwyspu Iberyjskiego po centralną Rosję rozciąga się obszar podwyższonego ciśnienia, związany z wyżami znad Atlantyku i Rosji. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się na skraju niżu znad Morza Norweskiego, jedynie południowa część kraju jest na skraju klina wyżowego. Z zachodu napływa chłodna, polarnomorska masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

W środę w kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Po południu, na południu Polski możliwe rozpogodzenia. Lokalnie spodziewamy się słabych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu.

Reklama

Temperatura maksymalna od 1 stopnia C. na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Lubelszczyźnie, w woj. świętokrzyskim, w Małopolsce i na Śląsku, 2 st. na Podkarpaciu, Mazowszu, w woj. łódzkim i kujawsko-pomorskim, 3 stopnie na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, lubuskim i w Wielkopolsce, do 4 st. Celsjusza na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, od północnego zachodu wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, na wybrzeżu i Pomorzu wieczorem w porywach do 60 km/h. Wiatr zachodni skręcający na południowy.

W nocy ze środy na czwartek na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. W pozostałych regionach Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w centrum i na południu początkowo rozpogodzenia; przemieszczające się z zachodu na wschód opady śniegu, na zachodzie kraju także deszczu ze śniegiem i deszczu.

W Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm. Temp. min.: w Małopolsce, na Kielecczyźnie i Podkarpaciu od minus 7 do minus 4 st., w pozostałych województwach od minus 3 st. na wschodzie do 0, 1 st. na zachodzie; w kotlinach karpackich ok. minus 9 st.

Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Porywy wiatru do 55 km/h, na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich do 70 km/h, a w górach do 90 km/h. Miejscami zawieje, a na północnym wschodzie i w górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek w całej Polsce zachmurzenie duże i całkowite. Na wschodzie i południu prognozujemy opady śniegu - poprószy na Podlasiu, Mazowszu, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w woj. świętokrzyskim, w Małopolsce i na Śląsku.

Temperatura maksymalna od 1 stopnia w Białymstoku, Lublinie, Kielcach i Katowicach, 2 st. na Pomorzu, Warmii i Mazurach, w woj. zachodniopomorskim, na Mazowszu, w woj. łódzkim, w Małopolsce i na Podkarpaciu, 3 st. w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, do 5 st. na Dolnym Śląsku. 

Wiatr południowo-zachodni i południowy, umiarkowany, na wybrzeżu i w rejonach podgórskich okresami dość silny, w porywach do 60 km/h. W górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 90 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje