Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:43

6:42 16:59

8:4722:13

3°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna -1°C
 • Ciśnienie 1021 hPa
 • Wiatr E 17 km/h
 • Dla biegaczy
  4
  Umiarkowane

  Nienajlepsza aura dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  9
  Bardzo dobre

  Bardzo dobre warunki dla astmatyków

35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Lekko zanieczyszczone
pm 2.5
85% normy
pm 10
63% normy
Jutro 2°C -7°C
Czwartek -2°C -8°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza pogody na najbliższe dni

Najbliższe dni upłyną pod znakiem pochmurnej aury. W środę rozpogodzenia możliwe tylko na południu, a w czwartek w całej Polsce będzie szaro. Jutro prognozujemy opady śniegu - poprószy na wschodzie i południu. Na termometrach dodatnie temperatury - od 1 do 5 stopni Celsjusza.

W pasie od Półwyspu Iberyjskiego po centralną Rosję rozciąga się obszar podwyższonego ciśnienia, związany z wyżami znad Atlantyku i Rosji. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się na skraju niżu znad Morza Norweskiego, jedynie południowa część kraju jest na skraju klina wyżowego. Z zachodu napływa chłodna, polarnomorska masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

Reklama

W środę w kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Po południu, na południu Polski możliwe rozpogodzenia. Lokalnie spodziewamy się słabych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu.

Temperatura maksymalna od 1 stopnia C. na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Lubelszczyźnie, w woj. świętokrzyskim, w Małopolsce i na Śląsku, 2 st. na Podkarpaciu, Mazowszu, w woj. łódzkim i kujawsko-pomorskim, 3 stopnie na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, lubuskim i w Wielkopolsce, do 4 st. Celsjusza na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, od północnego zachodu wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, na wybrzeżu i Pomorzu wieczorem w porywach do 60 km/h. Wiatr zachodni skręcający na południowy.

W nocy ze środy na czwartek na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. W pozostałych regionach Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w centrum i na południu początkowo rozpogodzenia; przemieszczające się z zachodu na wschód opady śniegu, na zachodzie kraju także deszczu ze śniegiem i deszczu.

W Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm. Temp. min.: w Małopolsce, na Kielecczyźnie i Podkarpaciu od minus 7 do minus 4 st., w pozostałych województwach od minus 3 st. na wschodzie do 0, 1 st. na zachodzie; w kotlinach karpackich ok. minus 9 st.

Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Porywy wiatru do 55 km/h, na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich do 70 km/h, a w górach do 90 km/h. Miejscami zawieje, a na północnym wschodzie i w górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek w całej Polsce zachmurzenie duże i całkowite. Na wschodzie i południu prognozujemy opady śniegu - poprószy na Podlasiu, Mazowszu, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w woj. świętokrzyskim, w Małopolsce i na Śląsku.

Temperatura maksymalna od 1 stopnia w Białymstoku, Lublinie, Kielcach i Katowicach, 2 st. na Pomorzu, Warmii i Mazurach, w woj. zachodniopomorskim, na Mazowszu, w woj. łódzkim, w Małopolsce i na Podkarpaciu, 3 st. w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, do 5 st. na Dolnym Śląsku. 

Wiatr południowo-zachodni i południowy, umiarkowany, na wybrzeżu i w rejonach podgórskich okresami dość silny, w porywach do 60 km/h. W górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 90 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy