Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:26

07:36 15:56

15:59 08:49

0°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -9°C
  • Ciśnienie 1003 hPa
  • Wiatr WNW 30 km/h
2
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
5% normy
pm 10
4% normy
Jutro 2°C -2°C
Środa 3°C 0°C

Prognoza pogody dla narciarzy

Przed nami kolejny weekend. Sprawdzamy warunki na stokach i podpowiadamy, dokąd warto się udać, by pojeździć na nartach lub desce.

W naszym specjalnym serwisie dla narciarzy i snowboardzistów znajdziecie najświeższe informacje na temat grubości pokrywy śnieżnej, warunków atmosferycznych, tras zjazdowych i wyciągów w wybranych stacjach narciarskich na terenie Polski i nie tylko.

Postanowiliśmy się przyjrzeć, jakie warunki panują na stokach, żeby ułatwić Wam wybór odpowiedniego miejsca na weekendowe szusowanie.

Wiosna na stoku

Miłośnicy białego szaleństwa, którzy już dziś spędzą dzień na stoku, mogą liczyć na sporo chwil ze słońcem i dodatnie temperatury.

Reklama

Ciepło i słonecznie będzie m.in. w Bałtowie, Wierchomli, Harbutowicach, Kasinie Wielkiej czy Kluszkowcach.

Na wiosenną aurę mogą liczyć również narciarze szalejący na stokach w Krynicy, Laskowej, Limanowej, Szczawnicy, Wiśle czy Szczyrku.

Ponuro i pochmurnie będzie natomiast w Zakopanem, Istebnej oraz Karpaczu.

Sprawdź warunki na wszystkich stokach w Polsce - KLIKNIJ!

Czynne wyciągi

W czwartek ruszyła trasa narciarska w Kotle Gąsienicowym wraz z koleją krzesełkową. Szusowaniu sprzyja 70-cm warstwa naturalnego śniegu.

W Karpaczu - Kopie czynne są dwa najdłuższe wyciągi - Liczykrupa i Euro.

Na Kotelnicy działają wszystkie wyciągi, a w Kluszkowcach nieczynna jest jedynie trasa nr 6. Z wszystkich pozostałych można korzystać.

Z 8 tras na Jaworzynie Krynickiej czynnych jest 6. W Myślenicach warunki są dobre, ale czynna jest jedynie kolej 4-osobowa krzesełkowa. 

W Szczawnicy otwarte są trasy na Szafranówce i Palenicy II. W Szczyrku (Skrzyczne) działają wyciągi Skrzyczne I, Skrzyczne II i III Doliny. Szczyrk-Czyrna uruchomił jedynie połowę z dostępnych wyciągów. Z 17 dostępnych tras czynnych jest zaledwie 6.

W tym sezonie pozostaje zamknięta stacja Maciejowa Ski, gdzie trwają negocjacje z właścicielami działek. Na nartach nie pojeździmy na razie na stoku Poniwiec w Ustroniu.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne