Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:14

07:15 16:24

13:33 06:54

3°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr NW 24 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
29% normy
pm 10
16% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -9°C

Otwarcie sezonu narciarskiego na Kotelnicy

Sezon narciarski rozpocznie się 5 grudnia - poinformował Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska na swojej stronie internetowej.

W piątek zostanie otwarta trasa nr 4 o długości 1430 m oraz sześcioosobowa kolej nr IV "Kotelnica Express" o długości 1300 m.

"Naśnieżanie kolejnych tras wciąż trwa, co powoduje że informacje o możliwości uruchomienia dodatkowych tras na dzień 5 grudnia lub terminy uruchomienia kolejnych tras i wyciągów, w bieżącym sezonie zimowym zamieszczone zostaną na stronie białkatatrzanska.pl w dniu 4.12.2014r." - czytamy w komunikacie.

Na Podhalu tradycyjnie już prym w przygotowaniu tras - poza Białką - wiodą ośrodki w Kluszkowcach i zakopiański Nosal. Patrząc na obrazy z kamer i podgrzewanie atmosfery na facebookowych profilach stacji, należy sądzić, że do rozpoczęcia sezonu naprawdę blisko.

Reklama

"Informujemy, iż pierwsze opady śniegu w Kluszkowcach już za nami. Do tego pojawiła się ujemna temperatura. Aktualnie robimy wszystko, by jak najszybciej ruszyć z wyciągami" - czytamy na stronie czorsztyn-ski.com.pl.

W Beskidach armatki naśnieżają trasy na Jaworzynie, Słotwinach i w Dwóch Dolinach. Zwłaszcza górne części tras wyglądają już jak w pełni sezonu.

"Śnieżenie tras narciarskich na Jaworzynie Krynickiej ruszyło pełną parą. Od 26 listopada udało nam się już naśnieżyć górne odcinki tras 1 i 2. Obecnie śnieżenie trwa na pozostałym odcinku trasy nr 1 (2600m)" - czytamy na stronie jaworzynakrynicka.pl.

Tym czasem "Dwie Doliny" informują, że na stokach robi się już biało. "Dobre prognozy i minusowe temperatury umożliwiły uruchomienie armat śnieżnych! Już niedługo białe szaleństwo na stoku!" - czytamy w komunikacie.

Podobnie przedstawia się sytuacja w Korbielowie, a nieco później armatki ruszyły do pracy w Szczyrku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy