Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:09

6:17 18:42

16:250:56

13°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 12°C
 • Ciśnienie 1018 hPa
 • Wiatr SSE 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

51
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
122% normy
pm 10
93% normy
Jutro 28°C 15°C
Piątek 28°C 13°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Otwarcie sezonu narciarskiego na Kotelnicy

Sezon narciarski rozpocznie się 5 grudnia - poinformował Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska na swojej stronie internetowej.

W piątek zostanie otwarta trasa nr 4 o długości 1430 m oraz sześcioosobowa kolej nr IV "Kotelnica Express" o długości 1300 m.

"Naśnieżanie kolejnych tras wciąż trwa, co powoduje że informacje o możliwości uruchomienia dodatkowych tras na dzień 5 grudnia lub terminy uruchomienia kolejnych tras i wyciągów, w bieżącym sezonie zimowym zamieszczone zostaną na stronie białkatatrzanska.pl w dniu 4.12.2014r." - czytamy w komunikacie.

Reklama

Na Podhalu tradycyjnie już prym w przygotowaniu tras - poza Białką - wiodą ośrodki w Kluszkowcach i zakopiański Nosal. Patrząc na obrazy z kamer i podgrzewanie atmosfery na facebookowych profilach stacji, należy sądzić, że do rozpoczęcia sezonu naprawdę blisko.

"Informujemy, iż pierwsze opady śniegu w Kluszkowcach już za nami. Do tego pojawiła się ujemna temperatura. Aktualnie robimy wszystko, by jak najszybciej ruszyć z wyciągami" - czytamy na stronie czorsztyn-ski.com.pl.

W Beskidach armatki naśnieżają trasy na Jaworzynie, Słotwinach i w Dwóch Dolinach. Zwłaszcza górne części tras wyglądają już jak w pełni sezonu.

"Śnieżenie tras narciarskich na Jaworzynie Krynickiej ruszyło pełną parą. Od 26 listopada udało nam się już naśnieżyć górne odcinki tras 1 i 2. Obecnie śnieżenie trwa na pozostałym odcinku trasy nr 1 (2600m)" - czytamy na stronie jaworzynakrynicka.pl.

Tym czasem "Dwie Doliny" informują, że na stokach robi się już biało. "Dobre prognozy i minusowe temperatury umożliwiły uruchomienie armat śnieżnych! Już niedługo białe szaleństwo na stoku!" - czytamy w komunikacie.

Podobnie przedstawia się sytuacja w Korbielowie, a nieco później armatki ruszyły do pracy w Szczyrku.

Reklama

Reklama