Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:27

07:28 16:06

12:39 03:42

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr ESE 17 km/h
56
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
142% normy
pm 10
112% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Czy już w najbliższy weekend pojeździmy na nartach?

Narciarze wciąż czekają na oficjalne potwierdzenie, czy w najbliższy weekend będzie można jeździć na nartach. Wiele wskazuje na to, że utrzymujące się w górach od tygodnia przymrozki pozwolą naśnieżyć część tras i już w tym tygodniu rozpocznie się sezon narciarski 2014/15.

Największe szanse na jazdę i niezłe warunki szykują się na Słowacji, gdzie trasy na Chopoku wyglądają już w tej chwili na naprawdę dobrze zaśnieżone. Wielkie kopy sztucznego śniegu zalegają już na trasach i czekają na wkroczenie ratraków.

Słowacy już wcześniej zapowiedzieli na ten weekend wielką imprezę inauguracyjną, więc mają dodatkową motywację, aby rozpoczęcie sezonu odbyło się nie tylko na parkietach tamtejszych klubów, ale przede wszystkim na stokach.

Wczoraj również przyszła zapowiedź startu sezonu w Tatrach Wysokich w Tatrzańskiej Łomnicy.

Reklama

Na Podhalu tradycyjnie już prym w przygotowaniu tras wiodą ośrodki w Białce i w Kluszkowcach, oraz zakopiański Nosal. Patrząc na obrazy z kamer i podgrzewanie atmosfery na facebookowych profilach stacji, należy sądzić, że do rozpoczęcia sezonu naprawdę blisko.

W Beskidach armatki naśnieżają trasy na Jaworzynie, Słotwinach i w Dwóch Dolinach. Zwłaszcza górne części tras wyglądają już jak w pełni sezonu. Podobnie przedstawia się sytuacja w Korbielowie, a nieco później armatki ruszyły do pracy w Szczyrku.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL