Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:54

04:40 20:44

20:54 02:29

27°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 28°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr N 7 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
29% normy
pm 10
16% normy
Jutro 31°C 17°C
Poniedziałek 32°C 18°C

Urządzenia zwiększające wygodę i komfort codziennego funkcjonowania

Funkcjonalne sprzęty to niezwykle istotne wyposażenie każdego mieszkania, domu, instytucji publicznej lub miejsca pracy. Praktyczne urządzenia ułatwiają nam wykonywanie codziennych obowiązków, zwiększają komfort życia czy wykorzystywane są w celach rekreacyjnych. W jaki sprzęt warto zainwestować, jeżeli chcemy poprawić jakość swojego życia?

Czyste powietrze w zamkniętych pomieszczeniach

Upalne dni bywają uciążliwe, jeżeli nasze pomieszczenia nagrzewają się od intensywnych promieni słonecznych. Wysoka temperatura ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie, potrafiąc niekorzystnie wpłynąć na nasz organizm. Na jakość powietrza w naszych wnętrzach wpływ ma jednak znacznie więcej czynników. Smog, kurz, alergeny czy wirusy unoszące się w powietrzu są szczególnie męczące, jeżeli zmagamy się z problemami na tle alergicznym. Doskonałym rozwiązaniem są wówczas oczyszczacze powietrza. W zależności od zapotrzebowania i indywidualnych preferencji użytkownik zdecydować się może na urządzenie o konkretnych funkcjach. Wielostopniowe oczyszczanie zatrzymuje kurz, znacząco redukując jego ilość w pomieszczeniu. Oczyszczacze zwalczają bakterie, wirusy oraz mikroskopijne pyły. Istotną opcją jest wbudowany generator jonów ujemnych, który jest niezbędny w sytuacji, gdy we wnętrzu znajduje się więcej urządzeń elektrycznych, generujących jony dodatnie. Odpowiadają one za rozmnażanie się wirusów, grzybów, roztoczy oraz innego typu alergenów. Potencjalny użytkownik doceni także niezwykle ciche działanie sprzętu. Oczyszczacz może być zatem dopasowany bezpośrednio do potrzeb, doskonale sprawdzając się np. w sypialni podczas wypoczynku nocnego.

Reklama

Jak zwiększyć komfort użytkowania wnętrz?

Oczywiście jakość powietrza w naszych pomieszczeniach zwiększyć możemy także w inny sposób. Nawilżacze powietrza wpływają na suchość, która znacząco obniża wygodę i komfort użytkowania wnętrz. Negatywny działanie bardzo szybko zauważyć możemy po kondycji naszej skóry, pojawiającym się kaszlu bądź wysuszeniu śluzówek. Energooszczędność, ekonomiczność i wydajność nawilżaczy powietrza zdecydowanie przemawiają za zainwestowaniem w sprzęt. Funkcjonowanie urządzenia jest niezwykle łatwe, bowiem opiera się na zasysaniu powietrza przez specjalny wentylator, a następnie przepuszczaniu przez filtr ewaporacyjny. Maksymalne nawilżenie oraz oczyszczenie z wszelkich zanieczyszczeń sprawiają, że użytkowanie pomieszczenia staje się znacznie wygodniejsze. W powietrzu nieustannie utrzymuje się niewidoczna para wodna, która ma bezpośredni wpływ na podniesienie poziomu wilgotności. Efektywne działanie urządzenia sprawia, że bardzo chętnie wykorzystywane jest ono w biurach czy instytucjach użyteczności publicznej. Kompaktowa konstrukcja nawilżacza powoduje, że wkomponuje się on idealnie w każdy rodzaj pomieszczenia. Suchość w okolicach dróg oddechowych odczuwać możemy w szczególności podczas miesięcy zimowych. Okres grzewczy sprawia, że jakość powietrza w naszych pomieszczeniach znacznie się obniża.

Marka Blaupunkt - gigant na rynku technologicznych rozwiązań

Kategorią sprzętów niezawodnych, które powinny znaleźć się w łazience każdego faceta, są golarki męskie. Zadbana i gładka skóra to ważny element codziennej pielęgnacji. Usunięcie zarostu możliwe jest dzięki stosunkowo niewielkim urządzeniom, wzbogaconym o innowacyjne głowice golące. Ich rozmieszczenie idealnie dopasowuje się do konturu twarzy bądź szyi.

Znaczący wpływ na wygodę użytkowania ma gumowana powierzchnia, która pozwala utrzymywać golarkę w dłoni. Wbrew pozorom jest to bardzo ważna kwestia, bowiem źle skonstruowana budowa urządzenia mogłaby powodować trudności podczas wykonywania czynności golenia.

Urządzenia w naszym domu pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale także rekreacyjną. Bardzo dobrym przykładem może być sprzęt power audio pozwalający w sposób bezprzewodowy odtwarzać ulubioną muzykę z urządzeń przenośnych - smartfonu czy tabletu. System audio cechuje się nieco większym rozmiarem, dzięki czemu dostarcza on intensywne dźwięki np. podczas imprez rodzinnych, spotkań ze znajomymi czy innych wydarzeń. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest także możliwość podłączenia dodatkowych źródeł dźwięku. Zastosowanie w sprzęcie power audio kilku trybów - normal, rock, pop, classic, jazz oraz news - pozwala dopasować brzemiennie do konkretnych preferencji. Jeżeli natomiast chcemy posłuchać najświeższych informacji z kraju i ze świata włączyć możemy wybraną stację radiową. Wbudowany tuner FM jest w stanie zapamiętać aż 99 stacji, dzięki czemu słuchać możemy ulubionej rozgłośni bez każdorazowej regulacji.

Sklep Elektroniczny Blaupunkt to renomowany sprzedawca urządzeń z każdego typu kategorii. Szeroki wachlarz elektronicznych rozwiązań pozwala znaleźć wybrany sprzęt do codziennego użytku. Marka Blaupunkt założona została w 1924 roku - wówczas pod inną nazwą - Ideal Radiotelefon & Apparatefabrik. Zakład produkcyjny znajdował się w miejscowości Bollersdorf, w niedalekiej odległości od Berlina. Firma oferowała wówczas słuchawki i odbiorniki kryształkowe, wynosząc jakość dźwięku na znacznie wyższy poziom. Ciekawostką jest fakt, iż słuchawki oznaczane były niebieskim punktem, który był gwarancją jakości. W 1932 roku Blaupunkt stworzyło pierwsze radio samochodowe na świecie. Sześc lat później - w 1938 roku - przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na Blaupunkt, która obowiązuje po dzień dzisiejszy. Z każdym kolejny rokiem marka sprzedawała miliony radiów samochodowych na świecie. W latach 80. firma rozpoczęła masową produkcję systemów do nawigacji. Obecnie Blaupunkt produkuje sprzęt każdej kategorii, dystrybuując go na cały świat. Jakość kojarzona z niebieskim punktem po dzień dzisiejszy ceniona jest przez użytkowników, którzy decydując się na zakup danego urządzenia, otrzymują gwarancję niezawodności.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy