Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:09

04:31 20:52

12:44 23:35

26°C
 • Przeważnie słonecznie
 • Odczuwalna 28°C
 • Ciśnienie 1010 hPa
 • Wiatr W 22 km/h
7
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
16% normy
pm 10
9% normy
Jutro 26°C 17°C
Poniedziałek 29°C 18°C

„Sprzedam zadłużone mieszkanie”. Jak to zrobić?

Wielu ludzi staje w obliczu trudnej sytuacji i wraz z długami idzie konieczność przeprowadzki w nowe miejsce. W tej sytuacji pojawia się pytanie: Jak sprzedać zadłużone mieszkanie, by wyjść z kryzysu?

Szczególnie w ciągu ostatnich 2 lat, wiele osób straciło pracę i popadło w długi. Sytuacja ta była dostrzegalna jeszcze przed wybuchem pandemii, choć ta nasiliła problem. Wśród istniejących możliwości sprzedaży mieszkania z obciążeniem można wymienić m.in. usługi biura nieruchomości, zanim jednak postawisz wszystko na to rozwiązanie, przeczytaj, jak można zbyć zadłużoną nieruchomość szybko i bez udziału pośredników.

Skąd się biorą długi mieszkaniowe?

Hipotekę można nałożyć z powodu różnego rodzaju zadłużenia. Najczęstszymi są po prostu:

Reklama
 • Nieopłacanie czynszu wspólnoty lub spółdzielni.
 • Pogorszenie sytuacji finansowej właściciela.
 • Bezprawne zajmowanie mieszkania przez lokatora i nieopłacanie przez niego rachunków.
 • Kredyt hipoteczny ciążący na mieszkaniu.

Dokumenty niezbędne przy sprzedaży zadłużonego mieszkania

Przeprowadzenie sprzedaży mieszkania obciążonego długami wymaga przygotowania odpowiednich dokumentów. Bez względu na to, czy sprzedajesz sam, czy korzystając z usług pośrednika, musisz je zebrać, zanim przystąpisz do procesu zbycia nieruchomości.

Jeśli zadłużone mieszkanie jest kredytowane, to w przypadku chęci jego odsprzedaży, konieczne jest powiadomienie banku o potencjalnej transakcji. Ten z kolei wystawia dokument informujący o wysokości pozostałego do spłacenia kredytu.

Musisz zebrać następujące dokumenty:

 • Numer księgi wieczystej. Wymóg ten nie obowiązuje mieszkania spółdzielczego
 • Akt notarialny potwierdzający podstawę nabycia lokalu.
 • Mogą to być różne typy dokumentów, zależnie od tego, w jaki sposób nabyto mieszkanie, które chcemy sprzedać. Może to być m.in.: Umowa sprzedaży, Darowizna, Postanowienie sądu o nabyciu spadku, Akt poświadczenia dziedziczenia.
 • Stan zadłużenia nieruchomości.
 • Jeśli nie ma długów, nie musimy nic przedstawiać.
 • Promesa z banku, jeśli na nieruchomości ciąży hipoteka.
 • Specjalny dokument mówiący o aktualnej wysokości zadłużenia nieruchomości.

Sprzedaż zadłużonego mieszkania z pomocą biura nieruchomości - zobacz, z czym to się wiąże?

Po zebraniu wymaganych dokumentów możesz próbować sprzedać mieszkanie na 3 sposoby. Jednym z nich, jest sprzedaż na własną rękę, jednak nieruchomość z długami może sprawić, że znalezienie chętnego nabywcy będzie graniczyło z cudem. Długi odstraszają.

Z reguły po kilku miesiącach nieudanych spotkań, właściciele mieszkań skuszeni nadzieją szybkiego zbycia lokalu i spłaty wciąż rosnącego zadłużenia, podejmują decyzję o skorzystaniu z usług agencji nieruchomości. Jednak to także nie daje gwarancji sukcesu, a ponadto obciążone jest dodatkowymi zobowiązaniami. Często niemałą prowizją dla biura nieruchomości.

Niewykluczone, że współpraca wymagała będzie podpisania umowy na rok. Oznacza to, że przez kolejne 12 miesięcy będziesz skazany tylko na klientów agencji. Nawet jeśli pośrednik znajdzie kupca na zadłużone mieszkanie, może on starać się o kredyt. To wydłuży czas domknięcia transakcji o kolejne tygodnie. Możesz być też pewien agresywnej negocjacji ceny lokalu.

Jak zatem sprzedać mieszkanie z długami szybko i bez komplikacji?

Nawet jeśli nie wiesz, jak sprzedać zadłużone mieszkanie, możesz skorzystać z pomocy specjalistów. Usługi szybkiej sprzedaży zadłużonych mieszkań oferuje na przykład Skup nieruchomości KupujemyM.pl. Dla nas ten proces jest codziennością i chętnie pomożemy w formalnościach.

Oferujemy szybką i darmową wycenę online, a w przeciwieństwie do agencji nieruchomości możemy odkupić zadłużone mieszkanie za gotówkę nawet w ciągu 72 godzin!

Średnia cena uzyskana z takiej transakcji plasuje się na poziomie około 90% wartości rynkowej lokalu. Oszczędzasz nie tylko czas i nerwy, ale i pieniądze. Jesteśmy bezpośrednim kupującym i płacimy od ręki jeszcze podczas podpisania dokumentów u notariusza.

Skup nieruchomości za gotówkę zdobywa coraz większą popularność w Polsce i daje gwarancję sprawnej finalizacji.

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy