Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:18

07:21 15:27

02:39 14:47

3°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -6°C
  • Ciśnienie 990 hPa
  • Wiatr WNW 26 km/h
30
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
71% normy
pm 10
44% normy
Jutro 4°C 2°C
Czwartek 6°C -2°C

Na dwóch kółkach

Spójrzcie na świat z siodełka roweru, w nieustannym ruchu, przy zmieniających się pejzażach i swobodzie wyboru drogi. Wy decydujecie, dokąd zmierzać, bez rozkładu jazdy, biletów i limitów czasu. Ważne są tylko drogi, którymi podążacie, a te odkryte na Zachodnim Pomorzu zaliczycie do ulubionych!

Bałtyk czy pojezierza?

Wybierzcie swój rowerowy szlak spośród ponad 1000 km zachodniopomorskich tras rowerowych. Dołączcie do międzynarodowej społeczności mknącej trasą Blue Velo lub Velo Baltica. To część ogromnego szlaku rowerowego dookoła Bałtyku, trasy hanzeatyckiej nawiązująca do czasów świetności handlu morskiego. Zgarniecie jako bonus walory kulturowe i cenny nadmorski mikroklimat! Lub pomknijcie malowniczą Trasą Pojezierzy Zachodnich, wiodącą od granicy niemieckiej przez cztery parki krajobrazowe aż do wschodnich granic województwa.

Reklama

Zwinięte tory

Rowerem na kolejowym szlaku, to dopiero frajda! Na nasypach dawnych linii kolejowych odnajdziecie klimatyczne trasy, bezpiecznie przystosowane dla rowerzystów. Stary Kolejowy Szlak skusi Was pakietem pejzaży, od panoramy Morza Bałtyckiego poprzez polodowcowe krajobrazy Szwajcarii Połczyńskiej, do obszernych, zwartych kompleksów leśnych. A może pomkniecie ciekawą Trasą Zwiniętych Torów prowadzącą wzdłuż Parsęty, głównej rzeki Przymorza? Wykorzystana dla rowerzystów infrastruktura kolejowa i jednolite oznakowanie tras zapewnią Wam poczucie komfortu.

Aktywnie na okrągło

Wykorzystajcie niesamowite możliwości aktywnego relaksu, jakie daje region zachodniopomorski. Znajdziecie tu dla siebie mnóstwo opcji. Czekają na Was liczne trasy do biegania i uprawiania nordic walking, z kulminacją w leżącym na skraju Puszczy Barlineckiej Barlinkiem. Czy uwierzycie, że to miasto zyskało miano Europejskiej Stolicy Nordic Walking? Zanurkujcie w czystych jeziorach, poszybujcie na paralotni na otwartych nadmorskich przestrzeniach. Przed wyruszeniem na trasy koniecznie zadbajcie o kondycję w jednej z licznych siłowni pod chmurką urządzonych w wielu miejscowościach.

Niezwykłe miejsca

Pokonując leśne dukty, pokuście się o odkrywanie leśnych zagadek. Zaskoczą Was miejsca niezwykłe, takie jak tajemniczy Krzywy Las, pełne mocy Kamienne Kręgi, urocza Dolina Miłości lub bajeczne Jeziora: Turkusowe czy Szmaragdowe. Wasza podróż po Pomorzu Zachodnim będzie pełna emocji! Na pomostach, molach, wieżach widokowych  i  malowniczych klifach poczujcie harmonię z naturą, oglądając spektakularne wschody i zachody słońca.

W winnicy i przy ognisku

Planując swoje wędrówki, pomyślcie o uczcie dla wszystkich zmysłów. Smak, zapach i wygląd regionalnych potraw czy miejscowych win pozostanie na długo w pamięci. Skierujcie kroki w kierunku jednej z miejscowych winnic, zajrzyjcie do regionalnej karczmy, odwiedźcie agroturystykę z lokalnymi przysmakami. A czy gorzej smakuje w plenerze własnoręcznie złowiona ryba upieczona nad ogniskiem? Jej najlepsze przyprawy to smak dzikiej przyrody doprawiony śpiewem ptaków, pluskiem fal, szumem odwiecznej puszczy.

W objęciach natury

Co Was kręci podczas aktywnego wypoczynku w plenerze? Oczywiście bliskość natury! Doświadczycie jej bez trudu, bowiem zachodniopomorskie to nie tylko dwa parki narodowe: Woliński i Drawieński, ale też przeróżne parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody i geoparki. Nadmorskie plaże, lasy bukowe i świerkowo-sosnowe, torfowiska, pojezierza i doliny rzeczne dostarczą turystom mnóstwa wrażeń. Wydaje się, że natura sprzęgła tu swoje siły, by dać Wam wytchnienie i poczucie harmonii ze światem.

Projekt "Upowszechnianie oferty turystycznej polsko - niemieckiego pogranicza" jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy