Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:55

07:28 16:06

12:39 03:42

0°C
  • Mgła
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1000 hPa
  • Wiatr ESE 7 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Dlaczego Chorwacja i jacht to idealne połączenie?

Chorwacja to istny raj dla miłośników żeglarstwa. Jeśli planujesz spędzić wakacje na wodzie, to jest to jeden z pierwszych kierunków, który powinieneś wziąć pod uwagę. Dlaczego Chorwacja i jacht to idealne połączenie? Dowiesz się z tego artykułu.

Sezon żeglarski na dłużej

Chorwacja jest kierunkiem bardzo popularnym wśród miłośników morskich przygód. Znajduje się tu wiele marin, a możliwości czarteru jachtu są bardzo szerokie. Ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb możesz znaleźć na stronie: https://www.yachtic.com/pl/czarter-jachtow-chorwacja

W zależności od oczekiwań, możesz wybrać wielkość oraz rodzaj jachtu, uwzględniając przy tym dodatkowe warunki czarteru oraz wyposażenie, np. ster strumieniowy czy możliwość zabrania zwierząt na pokład jachtu. Chorwacja zyskała przychylność wśród fanów jachtingu także dzięki pogodzie, która stwarza dobre żeglarskie warunki. Sezon trwa tutaj od kwietnia do października, przy czym najlepszymi miesiącami na rejs są czerwiec i wrzesień ze względu na przyjemne temperatury i wiatr.

Kraj tysiąca wysp

Kolejnym powodem, dla którego warto zobaczyć Chorwację korzystając z jachtu jest fakt, że niektóre miejsca nie są dostępne z poziomu lądu - można się do nich dostać tylko drogą morską. Kraj ten tworzą setki wysp, które zachwycają niepowtarzalnymi widokami i atrakcjami, jak na przykład zabytkowe kościoły na wyspie Korcula, czy przepiękny Park Narodowy na wyspie Mljet. Dla tych, którzy mają do dyspozycji jacht, zwiedzanie tych urokliwych zakątków staje się bardziej swobodne i wygodne - można dotrzeć na miejsce o wygodnej porze i zobaczyć więcej atrakcji w krótszym czasie.

Dla pasji

Chorwacja oraz jacht to idealne połączenie nie tylko ze względu na przyjazne warunki żeglarskie. Jeśli interesujesz się fotografią lub szukasz dodatkowych inspiracji, to nic nie jest w stanie przebić rozpościerających się z pokładu jachtu widoków. Chcesz uchwycić wyspę z odpowiedniej odległości, za to z dowolnego miejsca na morzu? Jacht załatwia sprawę! Dzięki temu nie tylko wzbogacisz swoje portfolio o przepiękne fotografie, ale też przywieziesz nietuzinkową pamiątkę z wakacji — takich ujęć może pozazdrościć każdy. Jachting na Adriatyku to również zupełnie nowe, inne wrażenia, jakich nie doświadczysz, spacerując deptakiem. Chociaż i tamte z pewnością są warte przeżycia, to jednak jachting w takim miejscu ma to "coś". Pewne widoki są zarezerwowane tylko dla tych, którzy skusili się na adriatycką przygodę.

Lista zalet oraz powodów, przemawiającymi za tym, że Chorwacja i jacht to idealne połączenie, jest bardzo długa. W tym artykule zostały przedstawione zaledwie niektóre aspekty morskich wojaży w Chorwacji. Zachęcamy do jachtingu po Chorwacji — niepowtarzalne wrażenia gwarantowane!