Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:40

05:28 19:41

14:46 04:27

3°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr WNW 15 km/h
8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
18% normy
pm 10
11% normy
Jutro 9°C 3°C
Niedziela 7°C 3°C

Wichura na Pomorzu Zachodnim. Strażacy w akcji

​70 razy strażacy wyjeżdżali w środę do usuwania skutków wichury na Pomorzu Zachodnim. Port w Świnoujściu przez wysoki stan wody i silny wiatr obsługuje tylko promy płynące do i ze Szwecji.

Strażacy wyjeżdżali 70 razy do zdarzeń związanych z wiatrami; zdecydowana większość to wezwania do powalonych drzew i w kilku przypadkach podtopienia - poinformował dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Szczecinie. Służby nie zanotowały poszkodowanych w wichurach.

Z informacji straży wynika, że w Tymieniu i Kładnie na wschodzie województwa woda przerwała wały przeciwpowodziowe na odcinku kilku metrów, ale do wieczora nie zapadła decyzji o ewakuacji mieszkańców. Jak podano, woda podchodzi także pod kapitanat portu w Dziwnowie, leżący w zachodniej części województwa.

Reklama

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem w strefie brzegowej wiatru północnego 6 do 7, w porywach 8 w skali Beauforta. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 20 w środę do godz. 9 rano w czwartek. Stopień zagrożenia określono jako drugi w trzystopniowej skali.

W Świnoujściu wstrzymano ruch statków

Wysoki stan wody i silny wiatr w Świnoujściu spowodował wcześniej, że w tamtejszym porcie wstrzymano ruch statków. Wyjątkiem są promy kursujące do i ze Szwecji. Kilka ulic w Świnoujściu znajdujących się najbliżej nabrzeży zostało popołudniu zalanych.

Bardzo silny wiatr i wysoki poziom wody utrudniają także ruch statków w kołobrzeskim porcie. Podobnie sytuacja wygląda w porcie w Darłowie, gdzie wcześniej na ląd wdarła się woda.

Po południu z powodu silnego wiatru prądu nie miało 2,2 tys. mieszkańców Pomorza Zachodniego głównie w powiatach: Borne Sulinowo, Darłowo, Bobolice, Gościno, Rymań, Czaplinek i Białogard. Jak wieczorem zapewnił PAP dyżurny z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie, liczba mieszkańców pozbawionych prądu zmniejszyła się od tamtego czasu.

Wyższy stan wód na wybrzeżu i w rzekach uchodzących do morza to wynik podwyższonego poziomu morza i tzw. cofki, kiedy woda za sprawą północnego wiatru wpływa do ujściowych odcinków rzek.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy