Prognoza pogody na 2 maja

Wtorek, 1 maja (12:25)

Jak informuje IMGW, nad Europą zachodnią i centralną, a także północno-wschodnią pogodę będą kształtowały niże z frontami atmosferycznymi. Pozostałe rejony kontynentu będą w zasięgu wyżów. Polska znajdzie się w zasięgu płytkiego niżu znad Niemiec. Na północy kraju zaznaczy się strefa małoaktywnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w masie powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

W środę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie Polski oraz miejscami na południu, głównie w górach, wzrastające do dużego, w tych rejonach możliwe burze i przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 22 do 26 st. na krańcach północnych i od 27 do 30 st. na pozostałym obszarze. W rejonach podgórskich około 25 st., na wybrzeżu od 13 do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W rejonach burz porywy wiatru do 55 km/h.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości

Zobacz również

  • Prognozy pogody na Wigilię i Boże Narodzenie

    Na białe i mroźne święta raczej nie ma co liczyć. Przydadzą się za to parasole, bo deszcz pojawi się w całym kraju. Termometry będą wskazywać wysokie wartości. We Wrocławiu najcieplej - nawet do... więcej