Prognoza pogody na 2 maja

Wtorek, 1 maja (12:25)

Jak informuje IMGW, nad Europą zachodnią i centralną, a także północno-wschodnią pogodę będą kształtowały niże z frontami atmosferycznymi. Pozostałe rejony kontynentu będą w zasięgu wyżów. Polska znajdzie się w zasięgu płytkiego niżu znad Niemiec. Na północy kraju zaznaczy się strefa małoaktywnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w masie powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

W środę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie Polski oraz miejscami na południu, głównie w górach, wzrastające do dużego, w tych rejonach możliwe burze i przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 22 do 26 st. na krańcach północnych i od 27 do 30 st. na pozostałym obszarze. W rejonach podgórskich około 25 st., na wybrzeżu od 13 do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W rejonach burz porywy wiatru do 55 km/h.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości

Zobacz również

  • Prognozy na koniec października i początek listopada

    Październik pożegna się z nami na ogół korzystną aurą. Słońca będzie sporo, a termometry wskażą stosunkowo wysokie wartości. Maksymalnie ma być nawet do 14 stopni Celsjusza. Przymrozki spodziewane... więcej